Hotel Ognisty Ptak
przyjazd
11
lip 2020
wyjazd
12
lip 2020
kup voucher
Hotel Ognisty Ptak
Koncert akustyczny Załogi Dr. Bryga
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Koncert akustyczny Załogi Dr. Bryga

15 lipca 2020r., o godz. 21.00.
Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na akustyczny koncert Załogi dr Bryga, który odbędzie się 15 lipca 2020r. o godz. 21.00 w Hotelu Ognisty Ptak***.

Dominik Kaźmierczak - gitara basowa, wokal
Michał Brzozowski - gitara akustyczna, wokal

Powstanie zespołu Załoga Dr. Bryga datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple, Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom. Wkrótce dołączyła do nich Agnieszka Reduch, wzbogacając brzmienie zespołu o żeński wokal. Po około roku mniejszych i odrobinę większych koncertów skład formacji powiększył się o Sławka Prusika na gitarze elektroakustycznej oraz Eliasza Brzuszkiewicza perkusji. Ponadto Michał zmienił instrument z gitary elektroakustycznej na elektryczną, dzięki czemu występy zespołu nabrały bardziej rockowego charakteru. Jesienią 2008 roku miejsce Eliasza na perkusji zajął Marek Kaźmierczak, który zwerbował do zespołu swojego przyjaciela Krzysztofa Augustyniaka, grającego na akordeonie. Tym sposobem skład uformował się na dobre i nie zmieniał przez kilka lat. W 2009 roku instrumentarium zespołu poszerzyło się o saksofon, na którym gra Dominik. W połowie roku 2011 nasze szeregi opuścił Marek Kaźmierczak, którego na parę miesięcy zastąpił Sławek Sikora. Obecnym perkusistą zespołu jest żywiołowy i wyjątkowo ambitny Łukasz Sikora, którego zapał i świeże spojrzenie wniosło dużo dobrego do zespołu.

Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii zespół może zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Kopyść" w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika Kaźmierczaka) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych "Shantoclip 2012". Niemniej ważne były też występy dla TVP Polonia, TVP Info, TVP1 w programie "Kawa czy herbata" oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku zespół gościł na wielu festiwalach szantowych. Nie bez znaczenia były też koncerty w chorwackim Splicie oraz niemieckim Querfurcie w 2009 roku, gdzie bardzo życzliwie zostali przyjęci przez tamtejszą Polonię. Ich dorobek płytowy to minialbum zatytułowany "No Shanties Inside", wydany w 2009 roku. W lutym 2011 roku ukazał się drugi album pt.: "Na Wschodnim Pacyfiku" z 10 utworami autorskimi oraz dodatkowym bonus trackiem. Aktualnie trwają prace nad trzecim, autorskim krążkiem, którego wydanie planowane jest na maj 2012 roku. :) Mazurscy muzycy grają rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką i zawsze starają się zarazić publiczność swoją pasją.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij